Bonel Yay ve Paket Yay Sistemi Arasındaki Farklar

Teknolojinin ciddi oranda gelişmesi sayesinde bugün her sektör kendi payına düşen yeniliği bünyesine katarak yol almaktır. Bu durum yatak imalatı yapan firmalar içinde geçerli olduğundan ötürü teknolojinin ilerlemesiyle orantılı şekilde yeni modeller tasarlanmakta ve her yeni model bir önceki modele kıyasla daha fazla konfor vaat etmektedir. Bu bağlamda Bonel Yay ve Paket Yay Sistemi Arasındaki Farklar konusunda epeyce meraklı olan bireyler için uyku kalitesi bakımından ciddi teknik farklar olduğunu belirtebiliriz. Yani Yatak Modelleri içerdiği teknik özellikler doğrultusunda değer kazandığından ötürü bonel yay sisteminde, çelikten üretilen yaylar basınç özelliği taşır ve birbirine bağlantısız şekilde tasarlanırken, uzun dönem kullanımlarda vücudun belli bölgelerine baskı uygulayabilir ve buda kişiye bir süre sonra rahatsızlık verebilir. Ancak paket yay sisteminde birbirinden bağımsız şekilde tasarlanan yaylar, vücut ağırlığını eşit ölçüde dağıttığı için uzun vadeli kullanımlar hemen herkesin beklediği konforu sağlar diyebiliriz.

Bonel Yay Sistemi

Yay ile sünger malzemesinden üretilen ve birbirine herhangi bir şekilde bağlantısı olmayan yatak çeşidine bonel yaylı yatak denmektedir. Günlük ya da misafir odası için sıklıkla tercih edilen Bonel Yay Sistemi içerikli yataklarda yayların çelik ve basınç özelliği taşımasından ötürü aslında uzun vadeli kullanımlar için uygundur demek mümkün değildir. Çünkü vücut ağırlığını eşit ölçüde dağıtmadığından ötürü kas ve iskelet sistemini olumsuz yönde etkileyebilir ve buda kullanıcısında çeşitli ağrıların oluşmasına yol açabilir.

Paket Yay Sistemi

Bir diğer adı torba yay sisteminde yatağın sertlik seviyesine uygun şekildeki teller tekli olmak üzere kumaş ile kaplanır ve birbiriyle bağlantısız şekilde hareket kabiliyeti kazandırılarak paketlenir. Diğer yatak modellerine kıyasla yeni bir teknolojiyi içerdiğinden ötürü hem uzun ömürlü kullanım hem de vücut ağırlığını eşit ölçüde dağıtma özelliği sayesinde yüksek konfor sunmaktadır. Dolayısıyla gece boyu sürekli uyanıyor ve düzensiz bir uyku ile gün boyu kendinizi yorgun hissediyorsanız, Paket Yay Sistemi içeren bir yatak modelini tercih ederek kaliteli uyku düzeni elde edebilir, birçok şikayetinizden kurtularak sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. 

Fatih Acar Blog

Akdeniz Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Akdeniz Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Mimari yapılarda iç tasarım söz konusu olduğunda kuşkusuz sayısız denecek kadar fazla fikir vardır. Ancak dekorasyon fikirleri arasında dünyaca kanıtlanmış bir gerçek Akdeniz tarzı tasarımın popülerliğini her daim korumasıdır.

Baza Başlıkları Nasıl Takılır ve Sökülür?

Baza Başlıkları Nasıl Takılır ve Sökülür?

Bazalar, başlığı ile bir bütün olduğundan ötürü ihtişamlı bir görüntünün oluşması için kuşkusuz başlıkların da şık bir görsellik içermesi gerekir. Tabi ki, zaman içinde başlığın eskimesi veya yeni çok daha şık modellerin üretilmesi ile kişilerin baza başlığını değiştirmek istemesi normaldir.

Baza Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Baza Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Baza, kullanım alanında sadece üzerine yatak koyulan bir araçtan çok daha fazlasıdır. Mesela, doğru modeli tercih edildiğinde oldukça iyi bir depolama alanıdır. Bunun yanı sıra yatak odalarında gösterişli bir dekordur. 

Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bir bebeğin uyku düzeni ve konforu, doğru bir bebek yatağı seçimiyle sağlanır. Bebek yatağı çeşitleri, ebeveynlerin bebeğin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişir.